Yönetim Komitesi

founding
Yavuz ÖLKEN

Başkan

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan ÖLKEN, kariyerine 1991 yılında Halk Sigortada (Yapı Kredi Sigorta) Risk Mühendisi olarak başlamış, sırası ile İnter Sigorta ve Aviva Sigortada teknik departman yöneticisi ve teknik departman grup yöneticisi görevlerini yürütmüştür. 2002 yılında Kurumsal ve Ticari Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak Axa Sigortada çalışmaya başlayan ÖLKEN, zaman içerisinde IT ve Operasyonel Mükemmellik, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Birimi, Reasürans, Risk Mühendisliği, Bireysel Teknik ve Sağlık Departmanlarından da sorumlu olmuştur. 1 Nisan 2018 tarihi itibari ile AXA Sigorta Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmış olan ÖLKEN aynı zamanda TÜSİAD Sigortacılık ve BES Çalışma Grubu ile Fransa Çalışma Grubu Başkanlıklarını, TSB Yönetim Kurulu Üyeliği ile TSB Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyeliğini ve Özel Riskler Yönetim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir. 4 Eylül 2023 tarihinde Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (a) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanan ÖLKEN, 25 Ekim 2023 tarihinden itibaren Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

founding
Neslihan NECİBOĞLU

Başkan Vekili

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Neslihan NECİBOĞLU, 2005 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Kurumsal ve Ticari Krediler Müdürlüğü’nde kariyerine başlamıştır. Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü ile Ticari ve Kurumsal Şube Satış ve Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’nde görev yaptıktan sonra 2013 yılından itibaren sırasıyla Şube Müdürlüğü, Bireysel ve KOBİ Risk Takip Müdürlüğü, İşletme Kredileri Risk Takip Müdürlüğü ve Risk Takip Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Temmuz 2022 tarihi itibariyle Neova Katılım Sigorta Genel Müdürü olarak atanmıştır. 25 Ağustos 2022 tarihinden bu yana Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (c) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanan NECİBOĞLU, 25 Ekim 2023 tarihinden itibaren Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

founding
Özgür ÖNTÜRK

Üye

20 senedir iş hayatında aktif olarak çalışan Özgür Öntürk 2004 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup, yüksek lisans eğitimini City University of London’ da tamamladı. 2005-2009 tarihleri arasında Avukatlık ve müşavirlik faaliyetlerini takiben 2009 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Sigorta Denetleme Kurulu’nda sigorta şirketlerinin teftiş işlemlerinin yanı sıra , 2019-2020 yılları arasında Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2016-2021 tarihleri arasında TSEV’de MASAK, İç Sistemler, Sigorta Hukuk alanlarında eğitimler verdi. 2021 yılında Emaa Sigorta AŞ’nin kuruluş çalışmalarını yürüten Özgür Öntürk, bu tarihten itibaren şirketin kurucu Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Özgür Öntürk, evli bir çocuk babasıdır. 15 Şubat 2024 tarihinden itibaren Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (a) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

founding
Cemal KİŞMİR

Üye

Cemal KİŞMİR, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Barney School of Businessta finans alanında MBA derecesi bulunan KİŞMİR, Harvard Business Schoolda Executive Education Programını tamamlamıştır. Kariyerinin ilk yıllarında MobiI Oilde yurtiçi ve yurtdışında görevlerde bulunan KİŞMİR 1996-2005 yılları arasında Garanti Bankasında çeşitli alanlarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2005 yılında BNP Paribas Grup Türk Ekonomi Bankasına Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış olup 2011 yılından bu yana ise BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürlüğü ve Yatırım Çözümleri Grubu Başkanlığı görevini  sürdürmektedir. Finansal hizmetler alanında 25 yılın üzerinde tecrübeye sahip olan Cemal KİŞMİR, BNP Paribas Cardif Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra TEB Portföy Yönetim Kurulu Başkanı, TSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EGM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 4 Eylül 2023 tarihinden itibaren Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (b) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

founding
Faruk GÖKÇEN

Üye

Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayan GÖKÇEN, sigortacılık kariyerine AvivaSA Hayat ve Emeklilikte başlamıştır. Daha sonra kariyer yolculuğuna Groupama Sigorta, Ziraat Sigorta ve Ziraat Hayat Emeklilikte; Satış Müdürü ve Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. Faruk GÖKÇEN, Türkiye Hayat Emeklilikte Teknik Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Aralık 2020 tarihinden itibaren Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilikte Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine gelmiştir. 1 Temmuz 2022 tarihi itibari ile Bereket Sigorta ile Bereket Emeklilik ve Hayata Genel Müdür olarak atanan Faruk GÖKÇEN 25 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (c) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

founding
Emine Feray SEZGİN

İç Sistemlerden Sorumlu Üye

Lisans eğitimini 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde ve ikinci lisans eğitimini ise 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca 2006 yılında başladığı ODTÜ İktisat Bölümünde “İktisat Teorisi” üzerine yan dal programını bitirmiştir.

2005-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü Yüksek Lisans Programının ders aşamasını başarıyla tamamlamıştır. Aralık 2009’da Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2016-2018 yılları arasında University of Kentte Uygulamalı Aktüeryal Bilimler Yüksek Lisans programını şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır. Ayrıca İngiltere Aktüerler Derneği (IFoA) üyesi olup, 15 aktüerya sınavının 11 tanesini tamamlamıştır.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Hayat ve Sağlık Sigortaları Daire Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Aktüerler Sicili’ne, 148 sicil numarası ile kayıtlı olan Sezgin, evli ve bir çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 25 Ekim 2023 tarihinde Güvence Hesabı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (ç) bendine göre Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanan SEZGİN, İç Sistemlerden Sorumlu Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

×
founding

page up